Sedm bronzových pro Českou republiku

     Prověřit své soupeře před paralympiádou 2024 v Paříži a získat body do mezinárodního žebříčku přijelo do Ostravy na 18. ročník turnaje světového poháru handicapovaných stolních tenistů ITTF Czech Para Open 2024 – Memoriál Jiřího Daňka 199 hráčů z 35 zemí. Z České republiky se letos zúčastnilo 22 hráčů, mezi nimi všech 5 paralympioniků, kteří jsou nominováni na tuto vrcholnou světovou událost: Jiří Suchánek (třída 2), Martin Zvolánek (tř.2), Petr Svatoš (tř.3), Filip Nacházel (tř.4) a Denisa Macurová (tř.11).

     Ve sportovním areálu na Varenské ulici po tři dny bojovali muži i ženy v 11 třídách podle stupně postižení (ve tř. 1 jsou vozíčkáři s největším postižením).

     Nejdříve měřili své síly jednotlivci ve dvouhrách. Mezi muži získal bonzovou medaili paralympionik Petr Svatoš (tř.3), který bez porážky prošel základní skupinou a při svém tažení za zlatem ho v semifinále vyřadil mistr světa a paralympijský medailista Thomas Oliver Brüchle (GER), na jehož raketě skončil také ve čtvrtfinále Vratislav Holík. Druhou bronzovou medaili si odnesla paralympionička Denisa Macurová (tř.11) semifinálovou porážkou od zlaté Ebru Acer (TUR), světové jedničky v žebříčku ITTF, která si hodlá i z Paříže přivést zlato. Třetí bronz přidala Tereza Čákorová (tř.9-10). Filip Nacházel (tř.4) postoupil do play off, jenže ve čtvrtfinále nestačil na Japonce Kazuki Shichana. Ve třídě 2 Jiří Suchánek po dvou vítězstvích kvůli horšímu poměru ze vzájemných zápasů ze skupiny nepostoupil. Martin Zvolánek se rovněž do vyřazovacích bojů ze skupiny nedostal.

Ve čtyřhrách a smíšených čtyřhrách čeští zástupci vyhojovali čtyři bronzové medaile. Ve čtyřhře mužů MD8 se podařilo obsadit třetí místo dvojici Martin Garba a Martin Lukáš, ve čtyřhře žen v kategorii WD20 česko-japonské dvojici Tereza Čákorová a Tomano Yamazakiová. Ve smíšené čtyřhře XD7 paralympionik Petr Svatoš s Angličankou Megan Shackletonovou také uhráli bronz. V kategorii XD22 paralympionička Denisa Macurová s Ondřejem Vitvarem obsadili třetí příčku. Ve čtyřhře mužů MD4 se příliš nedařilo páru paralympioniků Jiřímu Suchánkovi a Martinu Zvolánkovi, kteří kvůli horšímu poměru setů ze základní skupiny nepostoupili.

     Nejstarší světový turnaj  pro handicapované stolní tenisty a největší v České republice byl po čtyřhrách slavnostním ceremoniálem zakončen. Spokojenost účastníků svědčí o tom, že turnaj světového poháru  Czech Para Open patří mezi akce, které dlouhodobě zvyšují prestiž Ostravy i České republiky na mezinárodní sportovní scéně.

Chcete se podělit o informace z článku ? Pak je snadno můžete sdílet.
Facebook
Email
LinkedIn
WhatsApp
Threads